پیدا کردن شغل در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال‌های گذشته کمی دشوارتر شده است. بحران کرونا و تحریم‌های اقتصادی دست به دست هم دادند تا اقتصاد ایران را به نابودی بکشانند. در نتیجه در سال گذشته بیش از یک میلیون نفر از بازار کار خارج شدند. بنابراین، پیدا کردن فرصت‌های کار و استخدام جدید 1400  به کار سختی تبدیل شده است.

خبر خوب برای کارجویان این است که روش‌های جدید و بهینه‌تری برای مرتبط ساختن کارجویان و کارفرمایان پدید آمده و جاگزین کاریابی‌های حضوری شده‌اند. امروزه پلتفرم‌های آنلاین تقریبا توانسته‌اند کاریابی‌های حضوری زیر نظر وزارت کار را تقریبا از دور خارج کنند و نقش مهمی در اشتغال جوانان کشور داشته باشند. در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید آگهی‌های استخدام جدید ۱۴۰۰ را پیدا کرده و برای آن‌ها، رزومه ارسال کنید.

وضعیت اقتصاد و اشتغال در سال ۱۴۰۰

سال ۱۳۹۹ یکی از سیاه‌ترین سال‌های تاریخ کشور بود. در شرایطی که بحران کرونا بسیاری از کسب‌وکارها را به تعطیلی کشاند و ضربات سنگینی بر پیکره‌ی نیمه‌جان اقتصاد ایران وارد کرد، نوسانات ارزش پول ملی کار را برای توسعه‌ی کسب‌وکارها و حتی حفظ وضع موجود، بسیار دشوار کرده بود. تحریم‌های اقتصادی نیز تمام شریان‌های مالی به خارج از کشور را قطع کرده و مانع صادرات و واردات بودند. همه‌ی این عوامل دست به دست هم دادند تا بیش از ۱ میلیون نفر از بازار کار ایران خارج شوند و بیکاری در جامعه بیداد کند.

با این حال، در سال ۱۴۰۰ با کاهش شدت بحران کرونا و کاهش تعطیلی‌های کسب‌وکارها و نیز تغییرات سیاسی که در کشور ایجاد شده، کمی رونق اقتصادی ایجاد و کمی از مشکل بیکاری، کاسته شده است.

وضعیت استخدام 1400

گزارش‌ها حاکی از آن است که خوشبختانه آمار استخدام جدید ۱۴۰۰ تا اینجای سال از وضعیت مطلوبی برحوردار بوده و بیش از ۷۰۰ هزار نفر به بازار کار بازگشته‌اند. رسیدن نرخ مشارکت اقتصادی از ۴۰/۹ درصد در زمستان ۱۳۹۹ به ۴۱/۴ درصد در بهار امسال، خبر خوبی است که می‌تواند حاکی از امیدواری به تحقق چهار عامل فوق باشد. همچنین، میزان مشارکت اقتصادی در بخش کشاورزی کاهش یافته و سهم بخش‌های خدمات و صنعت از نیروی انسانی کشور، بیشتر شده است.

آگاهی از آگهی‌های استخدامی 1400

تا اینجای سال، فرصت‌های استخدام جدید خیلی زیاد نبوده‌اند و صرفا بخشی از نیروهایی که در سال گذشته کار خود را به دلیل شرایطی که در بالا به شما گفتیم، از دست داد بودند، به بازار کار باز گشته‌اند. با این حال، در صورتی که ۴ عامل مورد اشاره در بالا محقق شوند، احتمالا موج جدیدی از توسعه‌ی کسب‌وکارها و جذب نیروی انسانی، آغاز خواهد شد.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که هر ساله تعداد کمتری از کارفرمایان، آگهی‌های شعلی خود را در کاریابی‌های حضوری زیر نظر وزارت کار منتشر می‌کنند و به همین دلیل، هر ساله تعداد کمتری از کارجویان، برای پیدا کردن کار به مراکز کاریابی حضوری می‌روند. تعداد زیادی از آمار مراجعه به مراکز کاریابی نیز به منظور دریافت نامه‌ی عدم کاریابی برای لغو تعهد آموزش رایگان به منظور دریافت اصل مدرک تحصیلی دانشگاهی است و واقعا با هدف پیدا کردن شغل نمی‌باشد.

اما دلایل این موضوع چیست؟ به نظر می‌رسد که با افزایش حضور کارجویان و کسب و کارها در فضای مجازی، موضوع استخدام نیز به این فضا کشیده شده است. امروزه تقریبا تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها در وبسایت خود دارای یک بخش همکاری با ما هستند و آگهی‌های استخدامی خود را پلتفرم‌های اینترنتی به اشتراک می‌گذارند تا تعداد بیشتری از کارجویان بتوانند آن‌ها را ببینند و برای این فرصت‌های شغلی رزومه بفرستند.

می‌توان انتظار داشت که نسبت بسیار بالایی از آگهی‌های استخدام جدید ۱۴۰۰ نیز در پلتفرم‌های کاریابی اینترنتی مثل جاب ویژن منتشر شوند.

روزانه تعداد زیادی آگهی استخدامی از طرف شرکت‌های معتبر در پلتفرم جاب ویژن ثبت می‌شوند. قطعا با آغاز موج قابل انتظار از نیاز کسب‌وکارها به نیروی انسانی، یکی از اولویت‌های اول سازمان‌ها برای انتشار آگهی شغلی، کاریابی اینترنتی جاب ویژن است.
شما می‌توانید با مراجعه به صفحهه‌ی «فرصت‌های شغلی» در سایت جاب ویژن و با استفاده از فیلترهای متعددی که در این صفحه قرار گرفته است، آگهی‌های استخدام جدید ۱۴۰۰ را که با شرایط شما بیشترین انطباق را دارند، پیدا کنید و برای آن‌ها رزومه بفرستید.

برای اینکه زودتر از دیگر کارجویان از هر آگهی شغلی که در این کاریابی آنلاین منتشر می‌شود، با خبر شوید، می‌توانید در کانال تلگرامی جاب ویژن عضو شوید تا از جدیدترین فرصت‌ها شغلی، مطلع شوید. همچنین، با استفاده از ربات جاب ویژن در تلگرام، جدیدترین فرصت‌های شغلی که بیشترین انطباق را با رزومه‌ی شما داشته باشند، به صورت روزانه، برایتان ارسال می‌شوند.

به همین سادگی می‌توانید از جدیدترین فرصت‌های شغلی که در سال جدید منتشر می‌شوند، اطلاع پیدا کنید اما چگونه می‌توانید برای آن‌ها رزومه بفرستید.

استخدام دولتی ۱۴۰۰

بعضی از دستگاه‌های دولتی در سال ۱۴۰۰ نیاز به جذب نیروی انسانی دارند. این دستگاه‌ها برای این کار، آزمون‌های استخدامی برگزار می‌کنند و شما می‌توانید با شرکت در این آزمون‌ها و کسب امتیازات لازم وارد مرحله‌ی مصاحبه و گزینش شوید. البته آزمون‌های استخدام دولتی ۱۴۰۰ نیز همانند تمامی آزمون‌های دولتی در سال‌های گذشته، چندان بر اساس شایسته‌سالاری برگزار نمی‌شوند و در صورتی که از سهیمه‌های خاص مثل سهیمه‌ی ایثارگری برخوردار نیستید، به شما توصیه می کنیم که خیلی برای شاغل شدن روی این آزمون‌ها حساب نکنید و برای فرصت‌های شغلی در شرکت‌های خصوصی رزومه بفرستید.

استخدام بانک 1400

تعداد زیادی از بانک‌های کشور در سال ۱۴۰۰ نیازمند جذب نیروی انسانی هستند. فرصت‌های شغلی متعددی مثل بانکدار، حسابدار، متصدی امور اداری، کارشناس حقوقی، مهندس فناوری اطلاعات و در بانک‌ها وجود دارد. برای استخدام شدن در بانک‌ها باید واجد شرایط آیین نامه‌ی استخدامی نظام بانکی کشور مصوب سال ۱۳۷۹ باشید.

کار کردن در بانک، به ویژه به عنوان بانکدار، علاوه بر حقوق و مزایای خوب و امکان برخورداری از تسهیلات بانکی مختلف، دشواری‌های خاص خودش را دارد و معمولا از کار بانکی به عنوان یکی از سخت‌ترین کارهای جهان یاد می‌شود.

در صورتی که در آزمون استخدامی بانک پذیرفته شوید، باید در مصاحبه و گزینش نیز شرکت کنید و پس از گذراندن یک دوره‌ی بانکداری معمولا شش ماه، کار شما در بانک شروع می‌شود.

جمع بندی

وضعیت استخدام در سال گذشته به دلیل بحران کرونا و مشکلات اقتصادی حاصل از تحریم‌های اقتصادی، چندان خوب نبوده و حتی خیلی از کسب‌وکارها مجبور به تعدیل نیرو شدند. در سال ۱۴۰۰ با انتظار ثبات یا حتی کاهش قیمت ارز و سازگاری کسب‌وکارها با بحران کرونا، بخشی از کسانی که شغل خود را در ۱۳۹۹ از دست داده بودند، دوباره مشغول به کار شدند اما همچنان فرصت‌های شغلی خیلی زیاد نیستند.برای پیدا کردن فرصت‌های کار و استخدام جدید ۱۴۰۰ می‌توانید در کاریابی اینترنتی جاب ویژن ثبت نام کنید، رزومه بسازید و برای فرصت‌های شغلی، رزومه بفرستید. به یاد داشته باشید که پیش از امضای قرارداد با کارفرما، حقوق و مزایای قانونی خود مطالعه کنید.